Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2009-09-06 20:51:13

katarzynka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 5
Punktów :   

Co jest do zrobienia?

Czesc Wam. Wyglada na to ze nasza grupa cierpi na brak jasnego podzialu pracy.
Proponuje zebysmy sie spotkali na obgadanie szczegolow i podzial zadan na tym forum (chyba ze uwazacie spotkanie na zywo za konieczne).
Tymczasem napisze jakie ja mam pomysly i jakie funkcje naszego komunikatora wspiera moja baza.
Byloby super, gdyby udalo sie tgo wszystko zrobic i doszlifowac, ale jesli nie zdazymy to tez jakos przezyje

DLA UZYTKOWNIKA:

1. Obsluga profili uzytkownikow:
- logowanie przez nr uzytkownika -> odp. okienko
- sporo danych w profilu uzytkownika
     -> trzeba zrobic okienko danych nowego uzytkownika, zmiany danych uzytkownika
        (tutaj najbardziej klopotliwym elementem sa awatary)
- wyszukiwanie znajomych
     -> trzeba zrobic okienko wyszkukiwania i wynikow wyszukiwania
-opisy i stausy
    -> jakas mozliwosc zmiany

2. Obsluga grup uzytkownikow:
- grupy identyfikowane przez nazwe
- wyszukiwanie grup
- czlonek grupy ma mozliwosc zaproszenia innego uzytkownika do grupy
- uzytkownik moze zglosic chec dolaczenia do grupy
- dodanie uzytkownika do grupy polega na zaistnienu obu powyzszych (w dowolnej kolejnosci)
     -> trzeba zrobic pola, przyciski, czy co tam chcecie umozliwiajace zaproszenie uzytkownika do grupy przez czlonka grupy oraz
         zgloszenie checi przylaczenia   sie do grupy przez dowolnego uzytkownika
    -> trzeba zrobic wyskakujace okienka mowiace uzytkownikowi ze ktos go zaprasza do grupy i pytajace, czy sie przylacza oraz w druga strone
        mowiace czlonkom grupy ze ktos chce sie do nich przylaczyc i pytajace czy mu pozwola (mysle ze wystarczy zeby sie jeden zgodzi...)

3. Obsluga list kontaktow:
- lista kontaktow zawierajaca uzytkownikow
    -> trzeba zrobic ta wlasnie liste - tabele z danymi
        (danych do wyswietlenia jest troche, polecam moja  dokumentacja )
        tutaj tez wkracza grafika (awatary i statusy)
- lista kontaktow zawierajaca grupy uzytkownikow
    -> podobnie jak wyzej tylko prostsze
- jakies okno dodawania kontaktu(moze przy wyszukiwaniu znajomych)
- mozliwosc zmiany komentarza do kontaktu

4. Obsluga ogolnego chatu:
- wysylanie wiadomosci
    -> tutaj chyba nie ma nic wielkiego do roboty tylko podpiecie
- przegladanie wiadomosci
(myslalam zeby to zrobic w ten sposob zeby cale archiwum chatu bylo pobierane podczas logowania i wyswietlane normalnie w oknie chatu i na biezaco do tego dopisywane nowe wiadomosci)

5. Obsluga rozmow prywatnych:
- uczestnikami rozmowy moga byc pojednynczy uzytkownicy lub grupy uzytkownikow (wtedy w rozmowie uczestnicza wszyscy czlonkowie grupy)
    -> zaznaczanie uczestnikow na listach kontaktow
- wyskakujace okno rozmowy
    -> moznaby zadbac o to zeby rozmowa pomiedzy tymi samymi uzytkownikami nie byla od nowa tworzona gdy juz jest rozpoczeta (to samo z oknami)
- przegladanie archiwum rozmow
    -> odpowiednie okna, czyli okno z lista rozmow(czas, uczestnicy) oraz okno z trescia rozmowy
       (myslalam ze archiwum mogloby byc bardziej rozbudowane np. zeby mozna bylo sobie na zasadzie linku obejrzec profil osobnika,
        ktory dana wypowiedz wyslal itp. (z reszta to samo tyczy sie chatu))
- wypowiedzi kierowane do uzytkownika podczas jego nieobecnosci


ADMINISTRACJA;
1. Panel administracyjny:
-> trzeba zrobic caly osobny klient
    (moze to byc zadnanie dla jednej osoby - nie ma tego duzo i nie ma bardzo scislego zwiazku z reszta)
- mozliwosc przegladania i zmiany roznych parametrow komunikatora
  (polecam moja dokmentacje - sama juz z niej korzystam :])

2. Usuwanie starych danych:
- usuwanie starych rozmow i wypowiedzi z chatu z archiwym
- usuwanie nieuzywnych kont
    -> tu bym sie zabawila w maly programik wysylajacy maile do uzytkownikow, ktorzy przez duzszy czas sie nie logowali
-> proces czyszczenia  bazy moze byc wywolywany systematycznie przez serwer


To mniej wiecej tyle jesli chodzi o moje pomysly.
Chyba, ze o czyms zapomnialam :]
Co wy na to?

W kazdym razie trzba na nowo podzielic zadania...

Offline

 

#2 2009-09-07 14:09:43

maciek

Administrator

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 7
Punktów :   

Re: Co jest do zrobienia?

Jeśli chodzi o punkt drugi (grupy) to moim zdaniem moglibyśmy to uznać za punkt mocno opcjonalny. Chodzi mi po prostu o to że (zważywszy na to ile mamy czasu), jest to chyba sporo zabawy z kodem, a efekt co prawda jest, aczkolwiek nie jest aż tak bardzo zauważalny.
Myślę że bardzo fajnie opisałaś i wypunktowałaś co należy zrobić. Oprócz podziału ról powinniśmy chyba ustalić czy każdy robi swoją część osobno czy jakoś się uzupełniamy. Pierwsza opcja jest chyba trochę trudniejsza (trzeba potem poskładać w całość), ale jeśli znajdzie się osoba dla której to nie sprawia problemu to nie ma sprawy Taki klient dla administratora - najlepiej będzie po prostu pozmieniać trochę gotowego zwykłego klienta. Mogę się tym zająć.

No i na początek moglibyśmy wspólnie opracować coś w rodzaju diagramu użycia (czy jak mu tam) i określić dokładnie co ma robić program w jakim momencie. A na podstawie tego już powinno być łatwiej.

Pytanie do Was, jakie macie ogólnie plany? sesja poprawkowa? Jakie terminy egzaminów? Jeśli chodzi o mnie, prawdopodobnie w czwartek piszę egzamin z TJA, i po nim już na 100% będę mógł się zająć inżynierią.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2009-09-09 11:21:10

katarzynka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 5
Punktów :   

Re: Co jest do zrobienia?

Ja mam wrazenie ze jak na taka ilosc osob to nie jest tak bardzo duzo pracy... Poza tym ze praca grupowa jest trudniejsza w organizacji i pewnie troche mniej wydajna w efekcie. Wiec ja mysle ze jesli sie wezmiemy do roboty to zdazymy z wszystkim

A co do podzialu pracy... mi osobiscie sie wydaje ze latwiej jest gdy sie robi swoj osobny kawalek i nie trzeba muslec o wszystkim na raz. Gdyby jakas jedna osoba (dobrze obeznana z gotowym klientem i serwerem) zajmowala sie skladaniem do kupy to tez bylaby w tym szybka i skuteczna.
Jesli chodzi o druga ewentualnosc to widze ja tylko w takiej sytuacji gdybysmy pracowali zeczywiscie razem, w jednym miejscu... (zeby moc sie wygodnie komunikowac, ustalac i pomagac przy problemach) To mogloby sie okazac dobre jesli chodzi o tempo prac... tylko ze niewygodne.

Jak uwazacie...

Przemyslalam troche kwestie grup. Jesli zrobimy dolaczanie do grupy tylko "w jedna strone", czyli ktos z grupy zaprasza, zaproszony moze przyjac zaproszenie lub nie, to nie bedzie to klopotliwe w obsludze.

A co do moich planow, to jestem caly czas wolna(w temacie sudiow moge sie caly czas stresowac inzynieria i zastanawiac, czy zaczniecie cos robic i czy zdazymy). Z zupelnie innej bajki to robie remont mieszkania i to pochlania szporo czasu. :]

Trzymam kciuki za Wasze egzaminy i czekam az sie bedziecie mogli zajac projektem...



_______________________________________________________________________________________________________________
Napisalam okno archiwum rozmow. Brzydkie i niepodpiete do serwera. Jak chcecie mozecie je podpiac, a jak nie to piszcie sobie sami.

Ostatnio edytowany przez katarzynka (2009-09-10 22:35:20)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.srk-madhuri.pun.pl www.shinobiroad.pun.pl www.notabene.pun.pl www.pawecik.pun.pl www.analityka-med.pun.pl